Last News|important news and events
درباره ما | معرفی شرکت ، سوابق ، اهداف و ...

ايده تاسيس يک مرکز خدمات تخصصى اينترنت، از زمانى که دسترسى اينترنت از طريق يونيکس و بصورت آفلاين در اختيار جمع محدودى از کاربران قرار داشت، در اواخر سال 1375 متولد شد. اين ايده پس از تکميل دانش فنى و طى مراحل تست و اصلاح و کسب آمادگي هاى لازم، در پاييز ۱۳۷۶ به تحقق پيوست و کانون تبليغاتى پژوهشيار با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى آغاز به کار کرد. 
دو سال اول، به آموزش و مشاوره در زمينه اينترنت اختصاص يافت و کلاس ها و کنفرانس هاى آموزشى پژوهشيار با استقبال شايان توجه واحدهاى دانشگاهى، صنعتى، شرکتهاى تجارى و سازمان ها و ادارات روبرو شد. 
از سال ۱۳۷۷ جمعى از تجار و بازرگانان، انجام مراودات بازرگانى و بازاريابى کالاهاى صادراتى خود را به موسسه پژوهشيار سپردند و نخستين تجربه هاى بازرگانى الکترونيک، با موفقیت شکل گرفت. 
از سال ۱۳۷۸ فعاليت موسسه در زمينه طراحى و ميزبانى سايت هاى اينترنت متمرکز شده و با آموزش جمعى از جوانان مستعد و علاقمند، فعاليت جدى در اين زمينه آغاز شد. در آذرماه ۱۳۷۹ تعداد ۱۰ سايت اول استان آذربايجان شرقى که همگى توسط موسسه پژوهشيار طراحى شده بود، طى مراسم با شکوهى توسط استاندار وقت استان رونمایی و به هر يک از آنان، يک صفحه وب بصورت سمبليک اهدا شد.
سرمایه گذاری گسترده روی بخش تجارت الکترونیک، موجب شد که این بخش در سال 1383 از موسسه جدا شده و به صورت یک شرکت مستقل به نام ایده های نوین پارسیان، تحت نظر بانک پارسیان فعالیت خود را توسعه دهد. 
در سال 1383 و شاید کمی هم قبلتر، همزمان با شکل گیری ایده های نوین پارسیان، جوانه دیگری از تنه همین طرز تفکر، ولی این بار با هدف ارائه محصول و خدمات نوآورانه همگام با فناوری روز دنیا در حوزه دولت، شهر و آموزش الکترونیک در حال رشد و نمو بود و جلوه این اتفاق، تاسیس شرکت فناوران اطلاعات و ارتباطات ستاک در سال 1385 با شعار «ستاک، جوانه ای که از دل بزرگان می روید» بود.
در طی سال های 1385 تا 1395، ستاک به پشتوانه تجربه و دانش فنی مدیران و منابع انسانی ارزشمند خود، در زمينه طراحي، اجـرا و ارائه راه کـارهای جامع مبتنی بر فناوری اطلاعات و با تمركز ويژه بر روي تولید سیستم های تعاملی و تبادلی مبتني بر فناوری وب گام های بلندی را برداشت و در دهها پروژه ملی با نهادهای دولتی و خصوصی در مقام طراح، مجری، مشاور و یا ناظر همکاری پررنگ داشت و دارد.
این شرکت تنها دو سال پس از آغاز فعالیت رسمی در سال 1387، موفق شد بعنوان شرکت برگزیده کشور در حوزه اقتصاد سبز شناسایی و معرفی شود و در ادامه در سال های 1388 و 1389 بعنوان شرکت برگزیده کشور در حوزه نظام اداری الکترونیکی انتخاب شد. در سال 1389 از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناروی بعنوان فناور برتر کشور و در سال 1390 از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بعنوان کارآفرین برتر معرفی شد. 
در طول این سال ها، فعالیت های فناورانه و موثر ستاک موجب شد تا این شرکت در زمره اولین مجموعه هایی باشد که در اردیبهشت سال 1392 بعنوان شرکت دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری احراز  صلاحیت شود و جایگاه خود را در حوزه تولید فناورانه تثبیت نماید. ستاک در حال حاضر از پیشگامان بکارگیری از فناوری رایانش ابری در حوزه ارائه خدمت بجای نرم افزار (SaaS) در کشور محسوب می شود.
اتفاق و شاید تصمیم بزرگ دیگری هم در راه بود و با تحویل سال 1395، پژوهشیار پس از 20 سال فعالیت مستمر در حوزه وب با ستاک جوان ادغام شد و شعار؛ ستاک، جوانه ای که از دل بزرگان می روید، را عینیت بخشید.
اکنون که تعداد پروژه های موفق این مجموعه از مرز 400 پروژه (وب سایت/ پورتال) گذشته است، ما همچنان با علاقه و وسواس، به پيشتازى در بکارگیری از فناوری وب در جهت تقویت کسب و کارهای مشتریان خود ادامه مي دهيم و تلاش می کنیم تا دست اندرکاران توليد، صنعت و توسعه کشور را در دستيابى به بازارهای جدید، توسعه کسب و کار، تامین منابع اطلاعاتی، اطلاع رسانی بدون واسطه قابليت ها، توليدات و محصولات از طریق فناوری اطلاعات و وب يارى نمائیم.

 

+98 41 32875955

All Rights Reserved for Sahand Forklift
Name
Last Name
E-Mail

Save Information


 
 
 
Register Forgot Password ?